...lányomnak "A dolgok, amikről nem beszélünk" c. legújabb verskötete...
pedig nem nagyon akartam (ő pláne nem akarná)...
korábban ugyanigy egy órás izgalmas, érdekes interjú a klubrádióban...
és láthatóan-hallhatóan a beszélgető riportereknek is tetszik...
és a könyvbemutató is a Nyitott műhelyben, (még egy tudósitásféle, a Tiszatájból) még november 19-én, két kérdezővel és érdeklődő hallgatósággal ,felvillanyozó volt
és hát maga a kötet megragad
és én itt általában a (kultur)élményeimről szoktam beszámolni, és csak azért ne tegyem , mert most a lányom a forrása? (ő biztos nem nagyon örül/ne neki, más meg visszásnak tarthatná?)
hát majd teszem, mégis, talán ... (még várok, bár azért belátom, kicsit most is azt tettem, ha nem is a belső és mély lényeget, csak a felszint tekintve)
(a kötet is a cimmel paradox játékot űz, hiszen mégis csak "beszél", s olyan dolgokról, ami(k)ről általában nem szoktunk beszélni, (és mégis, úgy is, hogy nem.....), és ha Wittgensteinre utalunk vissza... ("amiről nem lehet, arról nem beszélünk"(:) akkor talán megkockáztathatjuk ezt a kijelentést is , hogy a (majdnem) lehetetlent birja szóra, szólaltatja meg.... Hát ezért is tartom én is annyira jónak. (és nem azért, mert a szerzó anyja vagyok, s igy elfogultság gyanujába ejthető. De talán ezért is, mégis csak nehezebb ( is) nekem beszélni róla, s lehet , hogy ez a könyv számomra megmarad olyan dolognak, amiről mégsem beszélek.) Úgyis néha úgy tűnik, hogy ő beszél, helyettem is..
meg reméhetően , sokak helyett is!
........
ezt a fenti posztot jópár napja irtam (halogatva a feltevést)
.........
de pl ma egy ilyen méltatást olvasok, ezzel a tanáccsal kezdve (az ajánlást):
"
"Úgy szeretném, hogy előbb utóbb mindenkinek legyen meg a maga Turi Tímeája. Nem a személy, nem is feltétlenül a kötetek, hanem az attitűd. Valahogy úgy, ahogy ő nyilatkozta egyszer Magritte kapcsán: „…kispolgári szürrealizmusáért mindig is rajongtam, de sajnos, vagy nem sajnos, mindenkinek megvan a maga Magritte-ja.” Így képzelem a „mindenki Turi Tímeáját” is – ha már a dolgoknak szentelt kötetet,amikről nem beszélünk. Legyen minél több fiatal és öreg kortársunknak olvasata erről a szemünk láttára formálódó nem-beszélésről, a felnőtté érés folyamatát tudatosító jelenlét-hangról – mert ritkán adatik, hogy ennyire attrakciómentesen, cirkusz nélkül ragadja meg valaki a lényegét ennek a folyamatnak."
Hát akkor nincs "mese"... beszéljünk a nem -beszélésről (legalább...)!